Druk 3D dla Stomatologii

Ulepsz istniejące procesy stomatologiczne dzięki drukowi 3D od MedPrint. Nasze usługi druku 3D przy użyciu żywic dentystycznych umożliwiają laboratoriom i praktykom dentystycznym szybkie wytwarzanie biokompatybilnych prowadnic chirurgicznych, szyn ortodontycznych, stałych wzorców i modeli, modeli przeźroczystych nakładek wygładzających oraz pełnych protez zębowych.

Zostaw do siebie kontakt i pobierz naszą ofertę!


Modele i szablony chirurgiczne dla stomatologii

Zobacz gdzie możesz wykorzystać druk 3D w stomatologii

Druk 3D to szybko rozwijającą się technologia, która pozwala na Tworzenie skomplikowanych elementów w bardzo krótkim czasie. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych materiałów świetnie się sprawdza w wykorzystaniach medycznych i stomatologicznych. Odkryj MedPrint i nasze usługi.

Wysokiej jakości Druk 3D dla stomatologii

Rozwiń swój gabinet stomatologiczny z naszymi usługami druku 3D. Wykorzystujemy wyłącznie najwyższej jakości materiały, dzięki czemu Twoje modele czy szablony chirurgiczne zawsze będą idealnie odwzorowane.

Jak zamówić wydruk 3D?

wyślij model 3d

1. Prześlij plik modelu 3D do druku

Przyjmujemy modele 3D w formacie .STL Zamówienia przesłane do godz. 15:00 są przekazywane do druku tego samego dnia.

Weryfikacja

2. Weryfikacja modelu

Sprawdzamy, czy model 3D jest poprawnie przygotowany i nadaje się do druku. Błędy w projekcie mogą spowodować wydłużenie czasu realizacji.

3. Wysyłka do gabinetu stomatologicznego

Na 3 dzień od złożenia zamówienia model 3D jest dostarczany do Ciebie, w przypadku pomyślnej weryfikacji modelu.

Zalety druku 3D w stomatologii

1. Precyzja

Nasza zaawansowana technologia 3D druku zapewnia najwyższą jakość i dokładność. Możemy stworzyć nawet najbardziej skomplikowane modele dentystyczne, protezy czy korony z niezwykłą precyzją.

2. Szybkość i efektywność

Nasze usługi 3D druku są nie tylko precyzyjne, ale także niezwykle szybkie. Dzięki temu możemy dostarczyć Ci produkty nawet tego samego dnia!

3. Oszczędność

Elementy stomatologiczne wydrukowane z drukarek 3D są znacznie tańsze od tych wykonywanych metodami tradycyjnymi. Dodatkowo są znacznie lepiej wykonane.

4. Szeroka gama możliwości

W naszej ofercie mamy możliwość drukowania z wielu różnych materiałów. Od żywic biokompatybilnych i implantologicznych, po transparentne, czy też takie które imitują żywą tkankę.

MedPrint logo

to nawet więcej niż...
druk 3D

Nasz zespól tworzą eksperci w medycynie, projektowaniu CAD, druku 3D i tworzeniu oprogramowania, którzy codziennie pomagają firmom optymalizować koszty produkcji.

Jeśli chcesz urealnić swój pomysł, zminimalizować koszty czy zyskać na czasie z MedPrint możesz to osiągnąć. Nasz zespół pomoże Ci w każdym aspekcie produkcji. Od projektowania po samą wysyłkę do gotowego produktu do klienta!

Ponad 1 000 000 zł dofinansowania

Ponad 10 osób w zespole

W 3 dni gotowy produkt

Co to jest stomatologia cyfrowa?

Stomatologia cyfrowa ma przede wszystkim usprawnić, przyspieszyć i zminimalizować koszty pracy w gabinetach stomatologicznych i protetycznych. Przy wykorzystaniu najnowocześniejszych rozwiązań skanu 3D oraz druku 3D mamy możliwość tworzenia gotowych produktów dla pacjentów w czasie krótszym niż kiedykolwiek. Od prostych modeli zębów, przez korony po nawet pełne protezy.
Skanowanie zębów 3D

1. Skanowanie 3D

Używając skaneru 3D lub rentgen 3D jesteśmy w stanie uzyskać bardzo dokładny model cyfrowy jamy ustnej pacjenta. Nigdy wcześniej nie osiągaliśmy takiej dokładności.

Skanowanie 3D - tomografia

2. Projektowanie CAD/CAM

Od szyn i koron po szablony chirurgiczne – nowoczesne programy CAD/CAM pozwalają na tworzenie wysokiej jakości modeli, w krótkim czasie.

Form 3BL

3. Drukowanie 3D

Rozwój drukarek 3D pozwolił na drukowanie o wysokiej precyzji i prawie z dowolnego materiału jaki istnieje. Sprawia to, że druk 3D zastępuje dotychczasowe metody produkcji.

Modele dentystyczne z druku 3d

4. Gotowy produkt

Po wyjęciu z drukarki 3D produkt jest tak naprawdę gotowy do użycia przez pacjenta.

Nasze centrum wiedzy

Odkryj nasz blog na temat druku 3D w stomatologii i medycynie

FAQ

O to często zadawane pytania przez naszych klientów w stomatologii

W druku 3D dla stomatologii stosuje się różnorodne materiały, takie jak żywica fotopolimerowa, tworzywo sztuczne (np. PLA), metal (np. tytan), ceramika itp. Każdy materiał ma swoje unikalne właściwości, które wpływają na zastosowanie w konkretnej procedurze stomatologicznej.

Tak, modele wykonane przy użyciu druku 3D są bezpieczne dla pacjentów. Materiały stosowane w druku 3D dla stomatologii są specjalnie przebadane i zatwierdzone pod kątem bezpieczeństwa biologicznego. Wszystkie odpowiednie środki ostrożności są podejmowane, aby zapewnić, że modele są higieniczne i bezpieczne dla pacjentów.

Czas druku 3D w stomatologii zależy od wielu czynników, takich jak rozmiar i skomplikowanie modelu, wybrany materiał, parametry druku itp. Czas druku może wynosić od kilkunastu minut do kilku godzin, w zależności od konkretnego przypadku.

Druk 3D w stomatologii oferuje wiele korzyści, takich jak:

  • Precyzja i dokładność: Druk 3D pozwala na wydrukowanie bardzo dokładnych modeli i prototypów, co jest szczególnie ważne w precyzyjnych procedurach stomatologicznych.
  • Indywidualizacja: Możliwość dostosowania modeli i protez do indywidualnych potrzeb pacjenta.
  • Szybkość: Druk 3D umożliwia szybkie uzyskanie modeli i prototypów, co przyspiesza cały proces leczenia.
  • Przewidywalność: Druk 3D pozwala na w

Jeśli masz model zębów wystarczy, że napiszesz do nas lub skorzystasz z naszego formularza – TUTAJ. Jeśli wszystko będzie dobrze zrobione, swój model możesz nawet dostać następnego dnia!

Tak, ale zależy to od potrzeb i wydajności gabinetu dentystycznego lub stomatologicznego. Należy pamiętać, że drukarki 3D pozwalające na druk z odpowiednich żywic kosztują dziesiątki tysiące złotych i należy mieć osobę, która umie je obsługiwać. Pod uwagę trzeba też wziąć, że żywice do tych drukarek mają toksyczną woń. Dlatego szybciej i taniej jest zamawiać od firm, które się tym zajmują!